Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
Dział: seks
rozmiar czcionki:  A A A

Pierwszy raz latem

2010-07-28 00:00:00
       Wakacje to czas, kiedy młodzi ludzie cieszą się życiem i spontanicznością, częściej wyjeżdżają z przyjaciółmi, całymi dniami są poza domem. To również okres, podczas którego wiele młodych osób decyduje się na swój pierwszy raz. Czy są na to gotowe?
      Wiek przeżywania pierwszego razu z roku na rok obniża się, badania przeprowadzone prze GFK pokazują, że obecnie średni wiek inicjacji seksualnej kobiet w Polsce to 19 lat. Jednak jest coraz więcej przypadków urodzeń dzieci już wśród nastolatek, jaki więc wiek jest najodpowiedniejszy do rozpoczęcia współżycia? Okazuje się, że nie ma jednego konkretnego i właściwego wieku dla wszystkich. Wszystko zależy od dojrzałości danej osoby. To, że wiek w tej sprawie tak szybko się obniża, to jedno, ale równie ważne jest by uświadamiać młodych ludzi w kwestii antykoncepcji.
       Osoby decydujące się na rozpoczęcie współżycia powinny dobrać odpowiednią dla siebie, a przede wszystkim skuteczną metodę antykoncepcji. W Polsce najbardziej popularną metodą zabezpieczającą przed ciążą wciąż jest prezerwatywa, a następna w kolejności jest pigułka. Coraz więcej młodych osób próbuje szukać odpowiedzi na swoje pytania o pierwszy raz, głównie dotyczą one właśnie metod zabezpieczających. Pierwszy raz powinien być przemyślany i poprzedzony szczerymi rozmowami z partnerem na tematy wspólnych oczekiwań i antykoncepcji. Dlatego tak istotne jest uświadamianie młodzieży, co może grozić, jeśli nie stosuje się żadnych metod antykoncepcyjnych, mowa tu nie tylko o niechcianej ciąży, ale również o chorobach przenoszonych drogą płciową. Źródłem odpowiedzi na wiele pytań może być Internet czy media, ale najlepszym doradcą w tej kwestii będzie kontakt z ginekologiem. Specjaliści uważają, że każda młoda kobieta rozpoczynająca współżycie powinna zgłosić się na wizytę. Jest to doskonała okazja, by zapytać lekarza o wszystkie niepokojące sprawy związane z inicjacją seksualną, pomoże on również dobrać odpowiednią antykoncepcję. Bardzo istotne jest, aby ten temat przestał być tematem tabu. Również w domu powinno się o tym rozmawiać i uświadamiać młodzież, która i tak spróbuje „zakazanego owocu”, kwestia tylko, z jakim skutkiem. Im więcej informacji i większy dostęp do nich, tym większa świadomość wśród młodzieży i mniejsze zagrożenie niechcianej ciąży i wielu chorób.
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Pierwszy raz latem
Wakacje to czas, kiedy młodzi ludzie cieszą się życiem i spontanicznością, częściej wyjeżdżają z przyjaciółmi, całymi dniami są poza domem. To również okres, podczas którego wiele młodych osób decyduje się na swój pierwszy raz. Czy są na to gotowe?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Kolejne artykuły
Antykoncepcja awaryjna Antykoncepcja awaryjna
2010-07-01 00:00:00
W Polsce, aby zastosować pigułkę „po” trzeba dość szybko udać się do ginekologa, aby ten wydał receptę na tabletkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że czasu na jej zażycie jest niewiele, bo tylko 72 godziny.
» czytaj artykuł
Upojna noc w plenerze Upojna noc w plenerze
2010-06-22 00:00:00
Miłość uprawiana tylko w sypialni może doprowadzić do pojawienia się rutyny w związku. Pogoda sprzyja kontaktom z naturą i spędzaniu czasu poza domem. Należy to wykorzystać, a ciepła letnia noc w plenerze może przyczynić się do fascynujących chwil.
» czytaj artykuł
Drugi miesiąc miodowy Drugi miesiąc miodowy
2010-06-02 00:00:00
Czerwiec to doskonały miesiąc na wspólny urlop. I nie musi być to miesiąc, wystarczy nawet weekend. Każdy związek potrzebuje urozmaicenia i na nowo rozpalenia namiętności. Wspólne chwile z dala od codziennych obowiązków sprawią, że wrócą zapomniane namiętności.
» czytaj artykuł
Zmysłowy masaż Zmysłowy masaż
2010-05-20 00:00:00
Wszyscy ci, którzy jeszcze nigdy nie byli masowani, albo nigdy nie masowali powinni to jak najszybciej zmienić. Nie ma nic bardziej relaksacyjnego po ciężkim dniu pracy jak masaż. Na ciele człowieka znajduje się około szesnastu tysięcy zakończeń nerwowych i wszystkie można pobudzić seksualnie właśnie poprzez masaż.
» czytaj artykuł
Problem: cyberseks Problem: cyberseks
2010-05-05 12:00:00
Kiedy w małżeństwie zaczynają się problemy w sypialni, bardzo często jedno z małżonków albo oboje szukają seksu „poza domem”, niekoniecznie z niego wychodząc. Seks wirtualny wciąga poprzez anonimowość i tajemniczość. Wydaje się, że taka zdrada nie jest w stanie zaszkodzić – nic bardziej mylnego.
» czytaj artykuł
Kochać po francusku Kochać po francusku
2010-04-21 00:00:00
Miłość francuska to inaczej seks oralny. Jest jednym z najprzyjemniejszych elementów igraszek we dwoje. Wystarczy otworzyć się na nowe doznania i pozwolić działać ustom i językowi za sprawą, których można doznać cudownej rozkoszy.
» czytaj artykuł
Być mistrzynią Kamasutry Być mistrzynią Kamasutry
2010-04-13 00:00:00
W Kamasutrze znajduje się ponad sześćdziesiąt technik miłosnych. To najstarszy podręcznik sztuki miłości, kryjący w sobie wiele tajemnic. Zapoznanie się z nimi i wspólna chęć poznawania pozwoli na przeżycie niezapomnianych chwil.
» czytaj artykuł
Sexappeal Sexappeal
2010-03-18 06:00:00
Prawdopodobnie nie ma na świecie kobiety, która by nie marzyła o tym, by idąc ulicą robić wrażenie na wielu mężczyznach, najlepiej na wszystkich. Wystarczy mieć w sobie „to coś” zwane sexappealem. I nie chodzi tu o wyzywający strój. Sexappeal jest wewnątrz kobiety, a nie na niej.
» czytaj artykuł
Fantazje do spełnienia Fantazje do spełnienia
2010-02-19 06:00:00
Lepiej, gdy są w wyobraźni, czy może, gdy ich nie ma? Mówić o nich, czy milczeć? Jeśli mówić, to tylko w taki sposób, by zechciał ją spełnić. Fantazjowanie jest wskazane, pobudza naszą wyobraźnię i nas do działania.
» czytaj artykuł
POKOCHAJ PIESZCZOTY POKOCHAJ PIESZCZOTY
2010-02-10 06:00:00
Całowanie, przytulanie, lekkie przygryzanie czy muskanie. Dodaj do tego szczyptę szeptu i zmysł wzroku. Pole do popisu mamy ogromne, od stóp do głów. Pozwól się pieścić i pieść jego.
» czytaj artykuł
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2019 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe