Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
Dział: seks
rozmiar czcionki:  A A A

Pierwszy raz latem

2010-07-28 00:00:00
       Wakacje to czas, kiedy młodzi ludzie cieszą się życiem i spontanicznością, częściej wyjeżdżają z przyjaciółmi, całymi dniami są poza domem. To również okres, podczas którego wiele młodych osób decyduje się na swój pierwszy raz. Czy są na to gotowe?
      Wiek przeżywania pierwszego razu z roku na rok obniża się, badania przeprowadzone prze GFK pokazują, że obecnie średni wiek inicjacji seksualnej kobiet w Polsce to 19 lat. Jednak jest coraz więcej przypadków urodzeń dzieci już wśród nastolatek, jaki więc wiek jest najodpowiedniejszy do rozpoczęcia współżycia? Okazuje się, że nie ma jednego konkretnego i właściwego wieku dla wszystkich. Wszystko zależy od dojrzałości danej osoby. To, że wiek w tej sprawie tak szybko się obniża, to jedno, ale równie ważne jest by uświadamiać młodych ludzi w kwestii antykoncepcji.
       Osoby decydujące się na rozpoczęcie współżycia powinny dobrać odpowiednią dla siebie, a przede wszystkim skuteczną metodę antykoncepcji. W Polsce najbardziej popularną metodą zabezpieczającą przed ciążą wciąż jest prezerwatywa, a następna w kolejności jest pigułka. Coraz więcej młodych osób próbuje szukać odpowiedzi na swoje pytania o pierwszy raz, głównie dotyczą one właśnie metod zabezpieczających. Pierwszy raz powinien być przemyślany i poprzedzony szczerymi rozmowami z partnerem na tematy wspólnych oczekiwań i antykoncepcji. Dlatego tak istotne jest uświadamianie młodzieży, co może grozić, jeśli nie stosuje się żadnych metod antykoncepcyjnych, mowa tu nie tylko o niechcianej ciąży, ale również o chorobach przenoszonych drogą płciową. Źródłem odpowiedzi na wiele pytań może być Internet czy media, ale najlepszym doradcą w tej kwestii będzie kontakt z ginekologiem. Specjaliści uważają, że każda młoda kobieta rozpoczynająca współżycie powinna zgłosić się na wizytę. Jest to doskonała okazja, by zapytać lekarza o wszystkie niepokojące sprawy związane z inicjacją seksualną, pomoże on również dobrać odpowiednią antykoncepcję. Bardzo istotne jest, aby ten temat przestał być tematem tabu. Również w domu powinno się o tym rozmawiać i uświadamiać młodzież, która i tak spróbuje „zakazanego owocu”, kwestia tylko, z jakim skutkiem. Im więcej informacji i większy dostęp do nich, tym większa świadomość wśród młodzieży i mniejsze zagrożenie niechcianej ciąży i wielu chorób.
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Pierwszy raz latem
Wakacje to czas, kiedy młodzi ludzie cieszą się życiem i spontanicznością, częściej wyjeżdżają z przyjaciółmi, całymi dniami są poza domem. To również okres, podczas którego wiele młodych osób decyduje się na swój pierwszy raz. Czy są na to gotowe?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2019 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe