Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
Dział: i love it ! | kino
rozmiar czcionki:  A A A

Praca w prasie kobiecej okiem filmowców

2013-09-30 00:00:00
Pewne amerykańskie powiedzenie mówi, że "każdy powinien wykonywać zawód związany z tym, na co wydaje najwięcej pieniędzy".
Jeśli należysz do grupy osób, które trwonią majątek na magazyny modowe, może twoim przeznaczeniem jest etat w prasie kobiecej. Taka praca wydaje się spełnienie marzeń. Oczywiście jest to praca dużo przyjemniejsza niż praca w fabryce przy taśmie, ale praca to praca. Szczególnie ciężką mają stylistki, których głównym zadaniem jest dźwiganie ciężkich toreb z ubraniami.
Nad stworzeniem miesięcznika cała redakcja pracuje na ogół cały miesiąc i to z dwumiesięcznym wyprzedzeniem (tzn. numery grudniowe powstają jesienią).

Aktualnie w sprzedaży są wrześniowe numery, jak pewnie zauważyłyście są one dużo grubsze niż numery z innych miesięcy. Zwiększona objętość związana jest z większą ilością reklam, wrzesień zapowiada otwarcie nowego sezonu w modzie, a także szczegółowo prezentuje wszystkie obowiązujące trendy i najnowsze sesje na nadchodzący sezon, dlatego też wszelkie firmy związane z branżą przeznaczają na reklamy znaczną część budżetu.

Największy numer w historii magazynów kolorowych to tegoroczny wrześniowy numer amerykańskiego "Vogue'a". Waży ponad 2 kg i ma 916 stron (reklamy zajmują w nim 658 stron) Podobno amerykańscy listonosze odmówili dostarczenia go w prenumeracie. (źródło: Twitter)

Wątek pracy w czasopiśmie kobiecym pojawił się w kilku filmach (w tym jako wątek główny, w filmie "Diabeł ubiera się u Prady"). Ja znalazłam łącznie pięć filmów + 1 serial (jeśli ktoś zna więcej proszę o informację).
Polecam obejrzenie ich w ramach zainspirowania się.


Jako pierwszy chcę polecić film dokumentalny

1) "Wrześniowy numer" (The September Issue) - 2009.

Film pokazuje pracę nad numerem amerykańskiego Vogue'a - wrzesień 2007 r. To dokument, czyli same fakty, żadnej fikcji. Bardzo ciekawy i wart obejrzenia.


2) "Funny face" (Zabawna buzia)- 1957.

Właścicielka magazynu mody (Kay Thompson) oraz jej główny fotograf - Dick Avery (Fred Astaire) w ramach poszukiwania miejsca na sesję zdjęciową  natrafiają na pewną księgarnię, odnajdują w niej również uroczą sprzedawczynię Jo Stockton (Audrey Hepburn), która dzięki nim zostaje modelką.

3). "Dziś 13, jutro 30" - 2004.

Główna bohaterka trzynastoletnia Jenna Rink pragnie być dorosła. Jej marzenie się spełnia.
Budzi się rano jako piękna, niezależna trzydziestolatka. Jenna pracuje w magazynie, który uwielbiała gdy była nastolatką...4) . "Diabeł ubiera się u Prady" - 2006.
Film powstał na podstawie książki  (której autorka pracowała jako asystentka Anny Wintour). Zarówno w książce (o tym samym tytule) jak i w filmie widać jak naprawdę wygląda praca w fashion magazynie.
5) "Wyznania zakupoholiczki" - 2009.
Główna bohaterka bardzo chce pracować w piśmie kobiecym, ostatecznie trafia jednak do pisma zajmującego się finansami.. Gdy po pewnym czasie dostaje propozycję pracy w wymarzonej gazecie, odrzuca ją ..
No i oczywiście gorąco polecam mój ulubiony serial Seks w Wielkim Mieście (a także dwa filmy pełnometrażowe SATC1 i SATC2). Główna bohaterka, Carrie Bradshaw współpracuje z nowojorskimi gazetami.W New York Star prowadzi kolumnę, o takim samym tytule: Sex and the City. Każdy odcinek serialu był powiązany z jej cotygodniowym felietonem.

Miłego oglądania !Strona: 1 2 3 4
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Praca w prasie kobiecej okiem filmowców
Wybrałam ku pamięci kilka filmów, w których poruszony został wątek pracy w prasie dla kobiet.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Kolejne artykuły
Walenty wciąż rozdzaje prezenty - tym razem dwa vouchery do kina. Walenty wciąż rozdzaje prezenty - tym razem dwa vouchery do kina.
2014-02-16 00:30:00
Dwa vouchery do kina. Zobacz co trzeba zrobić żeby je dostać.
» czytaj artykuł
"Sekretne życie Waltera Mitty" i "Wykapany ojciec" czyli co w kinie piszczy.
2014-02-03 00:00:00
"Sekretne życie Waltera Mitty" i "Wykapany ojciec" czyli co w kinie piszczy - na co wybieram się do kina w najbliższym czasie.
» czytaj artykuł
Smak życia 3  - nareszcie ! Smak życia 3 - nareszcie !
2014-01-03 14:00:00
Marzyłam, aby nakręcili kolejną część tego filmu i jak widać "dreams come true" bo dzisiaj wchodzi do polskich kin.
» czytaj artykuł
LAST VEGAS w kinach od 22 listopada 2013 LAST VEGAS w kinach od 22 listopada 2013
2013-11-20 10:00:00
Dobra komedia, to najlepsza okazja to relaksu poprzez śmiech.
» czytaj artykuł
Jobs Jobs
2013-07-24 16:00:00
"JOBS" - fascynująca historia geniusza, który dał światu komputer osobisty, smartfon, tablet i stworzył najbardziej rozpoznawalną markę świata – Apple. W kinach od 30 sierpnia.
» czytaj artykuł
Trzej Muszkieterowie 3D Trzej Muszkieterowie 3D
2011-09-16 17:00:00
Najnowsza odsłona ponadczasowego dzieła Aleksandra Dumasa w doborowej obsadzie, a wszystko to w nowoczesnej technologii 3D! W kinach już od 14 października 2011 roku.
» czytaj artykuł
Och Karol 2 Och Karol 2
2011-02-03 18:00:00
Remake przeboju z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, pierwsza polska komedia erotyczna ... czyli Piotr Adamczyk w roli niepoprawnego seksoholika.
» czytaj artykuł
Wojna żeńsko-męska Wojna żeńsko-męska
2011-02-01 00:00:00
Sonia Bohosiewicz będzie pisała o seksie!
» czytaj artykuł
Kino znad Sekwany- pomysł na Sylwestrową Noc Kino znad Sekwany- pomysł na Sylwestrową Noc
2010-12-30 18:00:00
Tematyczny wieczór filmowy czyli domówka z przyjaciółkami - to nasza propozycja, spędzenia jutrzejszej nocy sylwestrowej.
» czytaj artykuł
COCO CHANEL i IGOR STRAWIŃSKI COCO CHANEL i IGOR STRAWIŃSKI
2010-12-17 00:00:00
Rok 1913, Paryż. Premiera „Święta Wiosny" Igora Strawińskiego - dzieła, które dla ówczesnej publiczności było zbyt nowoczesne i radykalne, mijało się z jej oczekiwaniami, a tym samym było dla niej niezrozumiałe i skandaliczne. Niewielu doceniło geniusz kompozytora i wielkość dzieła – jedną z osób, która zachwyca się baletem jest Coco Chanel
» czytaj artykuł
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2019 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe