Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
rozmiar czcionki:  A A A

Lektury lato 2013

2013-08-09 00:00:00
Więcej niż połowa lata za nami i ja też przebrnęłam już przez większość literatury zaplanowanej na ten czas. Nic tak nie motywuje do działa jak historie ambitnych kobiet, które wiedzą czego od życia chcą i którym udało się spełnić marzenia.

Anna Wintour dzięki determinacji i wytrwałości w realizowaniu obranego celu dotarła na zawodowy szczyt. Jako naczelna US Vogue, zarządza przemysłem wartym ponad 300 mld dolarów, uważana jest za najpotężniejszą kobietę w świecie mody. Marzena Wilkanowicz-Devoud stworzyła polskie Elle i uczyniła je magazynem na światowym poziomie. Martha Stewart amerykanka polskiego pochodzenia zrealizowała swój „american dream”, w USA uznawana jest za jedną z najsłynniejszych, najbogatszych i najbardziej wpływowych kobiet. Joanne Kathleen Rowling na pomysł napisania magicznej serii o małym czarodzieju wpadła podczas kilkugodzinnej jazdy pociągiem. Harry Potter jest najlepiej sprzedającą się serią książek w historii.


Dwie pierwsze pozycje już za mną, trzecią właśnie czytam, czwarta przede mną.

1. "Zawsze w pierwszym rzędzie. Anna Wintour - królowa Vogue'a" Autor: Jerry OppenheimerAnna Wintour to ikona nie tylko stylu i mody, ale przede wszystkim dziennikarstwa. Imperium, które stworzyła czyli amerykański Vogue odkąd nim zarządza jest określany "biblią mody". Komu nie jest znana Anna Wintour tego ta książka nie zainteresuje. Niestety jest to nieautoryzowana biografia (czyli w większości oparta na plotkach i skandalach, a nie na faktach), do tego polskie wydanie zawiera wiele błędów językowych. Ponieważ jest bardzo niewiele pozycji na temat królowej Vogue'a każda książka jest warta przeczytania.
Jeśli ktoś czuje niedosyt po przeczytaniu tej ciekawostki, polecam obejrzenie filmu dokumentalnego pt: "Wrześniowy numer" (tytuł oryginału: "The September Issue") z 2009 roku.2. "Lan, czyli Orchidea. Niemożliwe miłości, modowe wybiegi i sztuka życia"
Autor: Marzena Wilkanowicz, Ewa Maciąg.


O rodzinie z której autorka pochodzi i o tej którą założyła. O życiu, o karierze, o budowaniu prasy kolorowej w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych, o tym jak ciężko, a zarazem odkrywczo tworzyło się pismo modowe w kraju, w którym świat mody prawie nie istniał. Mam sentyment do Elle prowadzonego przez Marzenę Wilkanowicz-Devoud stąd chęć przeczytania tej książki.
3. "Być jak Martha. Fascynująca historia życia Marthy Stewart".
Autor: Lloyd AllenUrodzona w Ameryce jako Martha Helena Kostyra – amerykańska potentatka biznesowa polskiego pochodzenia. Dzięki nabytym różnym doświadczeniom życiowym (m.in. posiadaniu małej firmy cateringowej) stała się właścicielką ogromnej medialnej fortuny Martha Stewart Living Omnimedia. Kreuje styl życia amerykanów pokazuje np. jak prowadzić dom, czy pielęgnować ogród.4. "Biografia J.K. Rowling".
Autor: Smith SeanHistoria jak z bajki. Kobieta, której sypie się małżeństwo, ma depresję ucieka w pisanie. Tak się szczęśliwie składa, że książka, którą napisała (a właściwie szereg powieści) osiąga niewyobrażalny sukces. Ma miliony czytelników w dobie komputerów, gdy wydaje się, że dzieci nic już nie czytają udowadnia, że tak nie jest. Seria o Harrym Potterze przyniosła jej ogromne zyski, dzięki niej stała się jedną z najbardziej majętnych osób w Wielkiej Brytanii.
Strona: 1 2 3 4 5
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Lektury lato 2013
Lato to taka przyjemna, lekka pora. Wakacje, urlop to idealny moment na totalny relaks, oddanie się przyjemnościom (na które w ciągu roku czasu nie starcza) i naładowanie akumulatorów, aby wejść w następny rok z nowymi siłami. Błogie lenistwo nad wodą z książką w ręku, to mój sposób na zresetowanie się.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2019 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe