Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
Dział: piękno
rozmiar czcionki:  A A A

Jak pozbyć się pajączków?

2010-06-17 00:00:00
         Pajączki to nic innego jak rozszerzone naczynka. Są zmorą wielu kobiet, i wyjątkowo trudno jest się ich pozbyć. Dlatego należy zrobić wszystko, aby nie dopuścić do ich pojawienia się na skórze. 
         Rozszerzone naczynka to dolegliwość, która może wystąpić w każdym wieku, zauważono jednak, że nasila się ona po trzydziestce. Dzieje się tak, dlatego, że jest to czas, kiedy zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu w skórze. Zazwyczaj cera naczyniowa charakteryzuje się tym, że jest bardzo delikatna i cienka. Elastyczność naczynek krwionośnych ulega osłabieniu, sprzymierzeńcami pajączków są mocne słońce, ostry mróz, a także silny wiatr. Przy tego rodzaju dolegliwości nie można ograniczać się tylko do stosowania specjalistycznych kosmetyków. Oczywiście jest to jak najbardziej wskazane, ale aby nie dopuścić do rozszerzenia się naczynek krwionośnych na skórze warto zastosować się do kilku prostych zasad. Nie należy przesadzać z piciem kawy, alkoholu i spożywaniem gorących potraw. To samo dotyczy gorących kąpieli, czas zamienić je na letnie. Zaleca się, by ostre przyprawy zastąpić delikatniejszymi. Zbyt długie opalanie się i nie stosowanie zabezpieczających kremów z filtrem również może się przyczynić do powstawania pajączków. Bardzo ważne jest by unikać nagłej zmiany temperatur i chronić skórę przed mrozem najlepiej specjalistycznymi kremami. Wprowadzając do swojej diety produkty bogate w witaminę C, herbatki ze skrzypu polnego, a także rutinoscorbin można zapobiec utracie elastyczności w naczynkach krwionośnych.
         Niestety, są sytuacje, kiedy pajączków wciąż przybywa, wtedy należy się zgłosić do dermatologa. Tego problemu nie wolno bagatelizować, ponieważ jego zaniedbanie może prowadzić do pojawienia się trądziku różowatego, który jest bardzo ciężki w wyleczeniu. Niestety, bardzo rzadko się zdarza, aby pęknięte naczynko samo się wchłonęło. Najlepiej likwidować je w sprawdzonych salonach kosmetycznych. Najlepszą metodą, która radzi sobie z tą dolegliwością jest laser. Zabieg polega na zbliżeniu do twarzy końcówki specjalnego urządzenia, którego promień lasera zamyka naczynka. Jest również jonoforeza, podczas, której kosmetyczka wprowadza w głąb skóry za pomocą prądu stałego substancje lecznicze wzmacniające naczynka. Kolejny z zabiegów, którego celem jest pozbycie się pajączków to elektrokoagulacja. Polega ona na nakłuwaniu skóry cieniutką igłą, która jest zasilana prądem, a pod jego wpływem naczynko ulega skurczeniu. Po zabiegu pojawiają się małe strupki, które samoistnie odpadają, nie wolno ich zdrapywać. 
          Połączenie odpowiedniej diety z właściwą pielęgnacją skóry zapewne pozwoli uniknąć pojawienia się nieestetycznych pajączków. Jeśli jednak już istnieją, nie należy zwlekać z wizyta u specjalisty, bo tylko odpowiednie zabiegi są w stanie przywrócić zdrowy wygląd cerze naczyniowej.
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Jak pozbyć się pajączków?
Pajączki to nic innego jak rozszerzone naczynka. Są zmorą wielu kobiet, i wyjątkowo trudno jest się ich pozbyć. Dlatego należy zrobić wszystko, aby nie dopuścić do ich pojawienia się na skórze.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Też mam problemy z pajączkami na nogach, ale nie są bardzo widoczne, więc zastanawiam się nad zabiegiem, który byłby mało inwazyjny, ale skuteczny. Nie chce doprowadzić do żylaków:( Koleżanka robiła zabieg po zamykaniu naczynek w Osteomedzie i była zadowolona z rezultatów, ktoś może jeszcze polecić jakieś ośrodki?
Gosia 2014-07-04 23:00:35

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2018 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe