Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
Dział: produkty
rozmiar czcionki:  A A A

Przyjacielski balsam

2010-06-28 00:00:00
          Właściwa pielęgnacja skóry całego ciała to nie tylko dbanie o nią od wewnątrz, ale również nawilżanie jej na zewnątrz. Zwłaszcza po kąpieli, kiedy gorąca woda skutecznie ją wysusza, wtedy konieczny jest kontakt skóry z balsamem, który znakomicie o nią zadba.
         Aby zobaczyć efekty stosowania balsamu, należy solidnie się do jego stosowania przygotować. Najważniejsza jest systematyczność, trzeba wypracować w sobie nawyk „przyzwyczajenia” w stosowaniu balsamu, za każdym razem po wyjściu z kąpieli. Jest to najlepszy przyjaciel skóry, ponieważ doskonale nawilża, gdy ta jest przesuszona. Zazwyczaj po długiej zimie skóra jest bardzo wysuszona, przyczynia się do tego na pewno przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, a także niewłaściwe dbanie o dostarczanie wody do organizmu. W okresie letnim większość z kobiet, czy tego chce czy nie pokazuje więcej ciała, dlatego tak ważne jest stosowanie balsamu, by skóra wyglądała zdrowo i jędrnie. Działanie tego kosmetyku nie kończy się tylko na nawilżaniu, chroni on również skórą przed dostępem szkodliwych czynników z zewnątrz. Właściwie dobrany do odpowiedniego typu skóry jest w stanie wspaniale ją wygładzić za sprawą składników zmiękczających i złuszczających naskórek. Osoby mające bardzo wrażliwą skórę powinny stosować zarówno balsamy jak i inne kosmetyki nie zawierające alkoholu, gdyż może on powodować dość mocne podrażnienie naskórka chociażby po goleniu. Kolejnym z plusów stosowania balsamu każdego dnia to jego cudowna wręcz moc ujędrniania. Zazwyczaj pomaga w tym zawarty w nim koenzym Q10, wyciąg z alg morskich, a także proteiny pszenicy, napinają i uelastyczniają naskórek. Nie od dziś wiadomo, że solarium wpływa bardzo szkodliwie na skórę, nie tylko znacznie ja wysusza, ale może prowadzić do poważnych jej chorób. Na rynku kosmetycznym jest coraz więcej doskonałych balsamów, które brązują skórę, dzieje się tak za sprawą masła kakaowego lub wyciągu z orzecha włoskiego. Właściwe zastosowanie takiego preparatu pomaga uzyskać subtelny i naturalny kolor opalenizny odpowiedni do karnacji, nie narażając jej przy tym na wysuszenie i choroby naskórka. 
         Aby codzienne stosowanie balsamów nawilżających przyniosło najlepsze efekty warto wcześniej przed jego zastosowaniem zafundować skórze peeling. Trzeba jednak pamiętać, że tak jak balsam trzeba stosować przynajmniej raz dziennie, tak peeling należy robić maksymalnie tylko dwa razy w tygodniu. Właściwe dbanie o skórę sprawi, że ciało stanie się jedwabiste w dotyku, a to doda mu atrakcyjności. Stosowanie codziennego rytuału pielęgnacji ciała to niewielka fatyga, a korzyści ogromne, które będą widoczne już po kilku dniach stosowania balsamów.
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Przyjacielski balsam
Właściwa pielęgnacja skóry całego ciała to nie tylko dbanie o nią od wewnątrz, ale również nawilżanie jej na zewnątrz. Zwłaszcza po kąpieli, kiedy gorąca woda skutecznie ją wysusza, wtedy konieczny jest kontakt skóry z balsamem, który znakomicie o nią zadba.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2024 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe