Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
Dział: piękno
rozmiar czcionki:  A A A

Błyszczyk czy szminka?

2010-07-05 00:00:00
       Kobiety bardzo często zastanawiają się, co wybrać błyszczyk czy szminkę? Ten pierwszy jest znacznie młodszy i cechuje go naturalność i połysk, zaś szminka to od wielu lat królowa wieczorów, zmysłowa i mająca miejsce w każdej kosmetyczce. 
       Rolą błyszczyku i szminki jest przede wszystkim upiększenie i wyeksponowanie ust. Doskonale, jeśli pomadka dodatkowo je pielęgnuje i nawilża. Niestety, skóra warg jest bardzo cienka i nie posiada gruczołów łojowych, dlatego wymaga ona szczególnej opieki. Zastanawiając się nad tym, czy wybrać pomadkę, a może błyszczyk warto zastanowić się, co w danej chwili jest nam potrzebne. Jeśli wybieramy sie na nocne szaleństwa czy kolację to zdecydowaną faworytką wieczoru będzie pomadka. Natomiast błyszczyk nadaje ustom pewnego rodzaju delikatności i wspaniale natłuszcza usta, ponieważ zawiera w sobie więcej olejków niż szminka. Obecnie na rynku kosmetycznym jest bardzo duży wybór pomadek i błyszczyków zazwyczaj różnią się miedzy sobą nie tylko kolorem, ale także trwałością, ceną i efektem, jaki pozostawiają na ustach po użyciu. Zrozumiałe, że najdroższe są te szminki, które utrzymują się na ustach nawet do 7 godzin. Dlaczego tak się dzieje? Zawierają one znacznie większa ilość barwników niż zwykłe, klasyczne pomadki. Minusem jest fakt, że zawiera za to mniej składników nawilżających i natłuszczających. Dlatego najlepiej stosować pomadki trwalsze na specjalne okazje, a na co dzień te posiadające więcej składników nawilżających. Latem najlepiej jest używać szminek o delikatnych kolorach lub błyszczyków. Kobieta przebywająca na plaży w pełnym makijażu z krwiście czerwoną pomadką na ustach będzie wyglądała, co najmniej śmiesznie. Podczas upałów i godzin spędzonych na słońcu najlepiej stosować pomadki nawilżające wzbogacone w substancje ochronne. 
         Warto pamiętać, że nie wszystkim kobietom będzie pasowała ta sama szminka np.; kobiety o szerokim uśmiechu i pełnych ustach powinny zainwestować w delikatniejsze błyszczyki a na bok odstawić czerwone szminki. Ponieważ ich usta są już duże z natury wystarczy je tylko delikatnie podkreślić. W kosmetyczce warto mieć i błyszczyki i pomadki, w przeróżnych kolorach, które powinno się zastosować zależnie od okazji. Trzeba mieć również na uwadze, że pomadka powinna być czymś osobistym i nie zaleca się używania ich od koleżanek, bo jest to najprostszy sposób na zarażenie się chociażby opryszczką.
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Błyszczyk czy szminka?
Kobiety bardzo często zastanawiają się, co wybrać błyszczyk czy szminkę? Ten pierwszy jest znacznie młodszy i cechuje go naturalność i połysk, zaś szminka to od wielu lat królowa wieczorów, zmysłowa i mająca miejsce w każdej kosmetyczce.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Błyszczyk!! Śliczne, kolorowe, pachnące :) W zeszłym tygodniu odkryłam całkiem w porządku Vibrant Curve Maxfactor :) Kupowałam ich tusz i dostałam za grosz ten błyszczyk. Super promocja ;)
Magada 2012-04-17 00:57:01

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2018 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe