Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
rozmiar czcionki:  A A A

Co robić? Jak żyć? Czyli PORADNIK najlepszy przyjaciel współczesnej kobiety.

2013-11-26 15:00:00
Kiedyś w rodzinie wielopokoleniowej dobre rady były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Teraz coraz częściej sięgamy po poradniki i szukamy w internecie rad, którymi kiedyś służyły mamy i babcie. W mojej biblioteczce też można znaleźć poradniki, głównie są to takie mówiące o zasadach "savoir vivre" czy o zasadach mody. Stanowią dla mnie źródło inspiracji i są skarbnicą pomysłów i podpowiedzi. Lubię tego typu książki napisane przez osoby, które są autorytetami w ważnych dla mnie dziedzinach życia. Poradniki przekazują często filozofię życia autorów. Myślę, że dobrze jest skorzystać z cudzych doświadczeń, żeby nie trzeba było się uczyć na własnych błędach.
Wybrałam z mojej biblioteczki sześć wyjątkowych poradników, które mogę polecić.

Niektóre z moich ulubionych, traktują szerzej i wychodzą poza dziedzinę mody jak np. "Sztuka przetrwania" (o której mowa poniżej). Napisana przez Trinny Woodall i Susannę Constantine, panie, które według wielu, zajmują się ubraniami, czy aby na pewno?
Wystarczy obejrzeć jeden odcinek ich programu "Trinny i Susannah ubierają...", aby zobaczyć jakimi są świetnymi psycholożkami i jak za pomocą właściwie dobranej garderoby, zmieniają człowieka i odmieniają jego życie.
"Sztuka przetrwania..." jest pomocna w organizacji życia: mówi jak wydać udane przyjęcie; co robić, żeby dzieci nie nudziły się w podróży; czy przypomina żeby pamiętać o swoim rozwoju.


"Trinny & Susannah Sztuka przetrwania"

"Paryski szyk. Podręcznik stylu". Ines de la Fressange, Sophie Gachet

Paryż i jego mieszkanki są bardzo inspirujące. To jak się ubierają ma duży wpływ na ich zachowanie i styl bycia.
W czym tkwi tajemnica paryskiego szyku? Ines de la Fressange – jedna z najsłynniejszych modelek i francuska ikona szyku – zdradza gromadzone przez dziesięciolecia pracy w świecie mody sekrety stylu i urody. Daje wskazówki, jak ubierać się w paryskim stylu, i pokazuje, jak stworzyć swoją garderobę, opierając się na zaledwie siedmiu podstawowych elementach i kilku dodatkach. Jej ulubione źródła odkryć z dziedziny mody, urody i dekoracji wnętrz, zarówno te paryskie, jak i internetowe, wzbogacone zostały fotografiami jej córki Nine oraz uroczymi szkicami i zdjęciami autorstwa samej Ines. Znajdziesz tu również przewodnik po jej sekretnym Paryżu – po hotelach i restauracjach oraz niezwykłych miejscach na wycieczki, także dla całej rodziny."Klasyczna setka czyli co powinna mieć w szafie każda kobieta z klasą". Garcia Nina.

„Klasyczna setka” przedstawia kobietom szczegółową mapę mody i stylu, którą należy się kierować, planując wyjście na zakupy w celu uzupełnienia garderoby. Wraz z rysunkami uznanego w świecie ilustratora mody, Rubena Toledo, „Klasyczna setka” przedstawia 100 ubrań oraz dodatków, które nigdy nie wyjdą z mody i będą absolutnie niezbędne każdej kobiecie, chcącej zawsze wyglądać modnie i stylowo.

"Lady. Kobieta Elegancka" Piras Claudia.
Świat reguł i zasad ponadczasowych kanonów mody. Książka wyjaśnia, w czym naprawdę tkwi tajemnica elegancko ubranych kobiet."Zasady Mody, czyli jak Ubierać się Gustownie i z Klasą". Rock S. Yvonne

Książka adresowana jest do wszystkich kobiet, które poszukują własnego stylu. Wiemy, że istota dobrego wyglądu tkwi w doborze odpowiedniego fasonu i koloru ubrania do określonego typu sylwetki i urody. Skąd jednak mamy wiedzieć, który fason jest tym właściwym, i którego koloru należy unikać? Poradnik zawiera szczegółowo opisane zasady, których należy przestrzegać, tworząc własny, niepowtarzalny wizerunek. Omówiono w nim sprawdzone w praktyce sposoby na poprawę wyglądu poszczególnych typów sylwetek - zarówno osób o idealnej figurze, jak i "przy kości", bardzo szczupłych, niskich i wysokich. Porady nie ograniczają się jedynie do wskazania odpowiednich fasonów poprawiających twój wygląd. W książce w przystępny i logiczny sposób wytłumaczono, dlaczego niektóre fasony korygują wady figury, podczas gdy inne je demaskują. Podano też przykłady komponowania stroju. Uzupełnieniem są informacje dotyczące doboru fryzury i dodatków - butów, torebek i biżuterii. Do proponowanych w każdym sezonie trendów w modzie zastosuj reguły podane w tej książce, uwzględniające swój typ urody, a będziesz zawsze ubrana gustownie i z klasą.

"Bielizna. Odmień swoje ciało, odmień siebie" Stark Sarah, Apsan Rebecca.

Dobrze dopasowana bielizna dodaje pewności siebie, a co za tym idzie polepsza samopoczucie. Z poradnika dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat negliżu i elegancji (od prawidłowego fasonu i materiału bielizny, poprzez odpowiednie dodatki, po symboliczne znaczenie kolorystyki). Rebecca Apsan (właścicielka sławnego paryskiego sklepu 'La Petite Coquette') podpowie, jak za pomocą bielizny tuszować niedoskonałości naszego ciała, a jak podkreślać kobiece atrybuty, by poczuć się atrakcyjną i zmysłową.


Strona: 1 2
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Co robić? Jak żyć? Czyli PORADNIK najlepszy przyjaciel współczesnej kobiety.
Poradniki to chyba najczęściej czytane książki (same pewnie wybieracie je na prezent gwiazdkowy, a może często takie prezenty dostajecie?). Czego w nich szukamy: przepisu na życie? Podpowiedzi? Inspiracji? Potwierdzenia podjętych decyzji?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2021 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe