Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
Dział: inne
rozmiar czcionki:  A A A

Winietki ślubne

2010-05-14 00:00:00
       Coraz większą popularnością na ślubnych stolach cieszą się winietki. Są to małe karteczki z nazwiskami zaproszonych gości wskazujące im miejsce, które należy do nich podczas weselnej zabawy.
       Wszelkie nowości w tym także winietki ślubne mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Ci pierwsi uważają, że dzięki nim można łatwiej „poukładać” gości. Stosując winietki można zapobiec wielu niemiłym sytuacjom. Mianowicie zdarza się, że na wesele szczęśliwie wszyscy goście dojechali, co w sytuacji, jeśli jest małżeństwo, które ma do wyboru dwa miejsca? Wydaje się wszystko dobrze, rzecz w tym, że jedno z tych miejsc jest wolne przy oknie a drugie na końcu czwartego stołu? I co teraz? Trzeba pytać się czy ktoś może się przesiąść, robi się lekki szmer, szepty, wszyscy patrzą na tych, którzy jeszcze nie usiedli. Nagminnie ma miejsce inna dość nieelegancka sytuacja. Moment, gdy goście wchodzą na sale, rozpoczyna się „bieg, – kto pierwszy ten lepszy”, rezerwując sobie i najbliższym najdogodniejsze miejscówki. Dzięki winietkom unika się tego typu sytuacji. Jednak przy ich zastosowaniu należy pamiętać o kilku zasadach. Trzeba poświecić wspólnie z partnerem kilka wieczorów na to by odpowiednio usadzić gości. Nie powinno się sadzać koło siebie dwóch ciotek, które się szczerze nie lubią. Nie sprawdza się usadzanie osób starszych z młodymi, oczywiście każdy grzecznie się zachowa, ale będzie to dobra mina do złej gry. Wciąż jest tendencja do tego, że rodzina panny młodej chce siedzieć z jednej strony a pana młodego z drugiej. Dzięki karteczkom z nazwiskami jest możliwy porządek w tej sprawie. Należy pamiętać o tym, by osoby, które mają problem z poruszaniem się miały miejsce bliżej wyjścia i bardziej końca stołu niż jego środka. 
         Zazwyczaj są przygotowywane z ozdobnego papieru w kolorze białym lub lekkiego kremu, a na nich wydrukowane jest imię i nazwisko osoby zaproszonej. Bardzo ważne jest by o nikim nie zapomnieć, nie wolno błędnie napisać nazwiska, bo pozostawia to pewnego rodzaju niesmak. Winietki ustawia się na talerzykach lub nad nimi, tak by przechodzący goście łatwo mogli odnaleźć swoje nazwisko. Jeśli wesele jest duże i są okrągłe stoły winietki są niezbędne, doskonale w takich sytuacjach sprawdza się tzw. tablica informacyjna przy wejściu do sali. Są na niej przedstawione ponumerowane stoliki i nazwiska osób, które przy nich mają miejsce. 
         Oczywiście są i przeciwnicy przypisywania miejsc, często są to osoby starsze, które złoszczą się, że ktoś nakazuje im gdzie mają siedzieć. Należy jednak pamiętać, że to nie żaden obowiązek. Winietki mają na celu by na początku zabawy był porządek, by nikt nie był poszkodowany. Zazwyczaj po kilku tańcach i tak towarzystwo „miesza się” między sobą i nikt nie robi z tego problemu. Warto pamiętać, że dzięki winietkom przyszła para młoda usadza gości właśnie tak jak tego pragną, a ten dzień należy do nich i goście powinni to uszanować.
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Winietki ślubne
Coraz większą popularnością na ślubnych stolach cieszą się winietki. Są to małe karteczki z nazwiskami zaproszonych gości wskazujące im miejsce, które należy do nich podczas weselnej zabawy.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Kolejne artykuły
Pomysły na prezent: DZIECKO Pomysły na prezent: DZIECKO
2013-12-24 14:00:00
Dla dziecka chyba najłatwiej jest coś wybrać. Ja skupiłam się na kilku prezentach dla małych dzieci.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: MĄŻ /CHŁOPAK/ BRAT Pomysły na prezent: MĄŻ /CHŁOPAK/ BRAT
2013-12-24 12:00:00
Najbliższej osobie najtrudniej jest wybrać prezent, bo w roku jest tak wiele różnych okazji, że trudno być oryginalnym i się nie powtórzyć.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: SIOSTRA / PRZYJACIÓŁKA. Pomysły na prezent: SIOSTRA / PRZYJACIÓŁKA.
2013-12-23 13:00:00
Prezent dla siostry czy przyjaciółki, to wg mnie ładny, dziewczęcy dodatek. Mały drobiazg cieszący oko i poprawiający samopoczucie.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: TATA. Pomysły na prezent: TATA.
2013-12-17 22:00:00
Najlepszy prezent dla Taty to taki inspirowany PRL-em, do którego ma sentyment.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: MAMA. Pomysły na prezent: MAMA.
2013-12-16 00:00:00
Na pierwszy ogień idą propozycje prezentów dla mam. Wśród nich także takie, które mogą się wydawać prezentami dla domu, ale to subiektywny wybór. Mnie jako matce złote sztućce czy talerze w kształcie ryb, sprawiłyby ogromną przyjemność.
» czytaj artykuł
!!! WESOŁYCH ŚWIĄT !!! !!! WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
2010-12-24 14:00:00
Świąteczne życzenia
» czytaj artykuł
15 lipca - dzień bez telefonu komórkowego 15 lipca - dzień bez telefonu komórkowego
2010-07-15 00:00:00
Telefon komórkowy wpisał się już na stałe w obraz codziennego życia. Jego dzwonki słychać wszędzie nawet w kościele, rozmawia się w domu, w pracy, podczas relaksu na spacerze, zarówno w dzień jak i w nocy. 15 lipca to dzień, w którym czas odpocząć od telefonów komórkowych.
» czytaj artykuł
Dzień Ojca Dzień Ojca
2010-06-23 00:00:00
Nie jest obchodzony tak hucznie jak Dzień Matki, ale jest równie ważny, ponieważ jest wyrazem szacunku dla ojców. W Polsce ojcowie mają swoje święto 23 czerwca i jest to czas, kiedy uścisk i serdeczne dla nich życzenia są jak najbardziej wskazane.
» czytaj artykuł
Wybory prezydenckie - 20 czerwca 2010 Wybory prezydenckie - 20 czerwca 2010
2010-06-20 00:00:00
Już dziś - 20 czerwca 2010 - odbędą się wybory prezydenckie. Zachęcamy do głosowania.
» czytaj artykuł
Dzień Matki Dzień Matki
2010-05-26 00:00:00
26 maja to święto wszystkich mam. Ktoś, kto nie pamięta tej daty powinien mocno oblać się rumieńcem na twarzy, gdyż od najmłodszych lat wpaja się dzieciom, że celebrowanie tego dnia jest ważne i jak najbardziej zasłużone.
» czytaj artykuł
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2019 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe