Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
Dział: życie | zdrowie
rozmiar czcionki:  A A A

Badam się, więc jestem

2013-07-31 00:00:00
Ze zdrowiem nie ma żartów, już wieszcz narodowy to wiedział i głosił: "ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie kto cię stracił".
Otrzymałam ostatnio zaproszenie na wykonanie bezpłatnego badania cytologicznego (dostaję takie zaproszenia regularnie i cieszę się, że ktoś w moim mieście myśli o kobietach i przypomina im i ułatwia załatwianie tak ważnych spraw) i tym razem również zamierzam z niego skorzystać.

Wiem, że cała w nerwach będę czekać na wynik badania, ale wolę wiedzieć i w razie czego móc  zacząć działać. Nie chcę żyć w nieświadomości i udawać, że problemu nie ma.

Cytologię powinno się robić co 12 miesięcy.
Do badania należy się przygotować. Przez trzy dni poprzedzające cytologię nie powinno się stosować żadnych leków dopochwowych, ani środków antykoncepcyjnych. Trzeba również powstrzymać się od współżycia.
Badanie najlepiej jest wykonać w pierwszej połowie cyklu, 3-4 dni po krwawieniu miesiączkowym.

Was też zachęcam do regularnych badań.
Więcej informacji na:  www.bezplatnacytologia.pl
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Badam się, więc jestem
Robisz regularnie cytologię, usg lub chociaż samobadanie piersi ? Ja tak, bo chcę być.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Kolejne artykuły
Zmarszczki od opalania Zmarszczki od opalania
2010-07-29 00:00:00
Promienie słoneczne dotykają skórę coraz bardziej, upały wciąż się utrzymują, dlatego nie można ani na chwilę zapominać o ochronie. Jak postępować, gdy po opalaniu pojawia się coraz więcej zmarszczek? Nie wolno zwlekać, łudząc się, że naskórek zregeneruje się sam. Z takim myśleniem po letnim sezonie skóra będzie wyglądała na starszą i zniszczoną.
» czytaj artykuł
Cukier nie krzepi Cukier nie krzepi
2010-07-26 00:00:00
Cukrzyca jest wyjątkowo podstępną chorobą, ponieważ nie da się jej rozpoznać bez badań. Dlatego osoby lubiące słodkości i prowadzące mało aktywny tryb życia powinny uważać i zrobić badania, bo nieleczona cukrzyca może prowadzić do poważnych powikłań.
» czytaj artykuł
Nadmierna potliwość Nadmierna potliwość
2010-07-23 00:00:00
Przy takich upałach wprost niemożliwe jest nie pocić się. Dla wielu jednak osób jest to dość duży problem, utrudniający im codzienne funkcjonowanie. Jest jednak kilka sposobów na walkę z potem i można ją wygrać.
» czytaj artykuł
Klimatyzacja – wróg czy przyjaciel? Klimatyzacja – wróg czy przyjaciel?
2010-07-22 00:00:00
Jedni nie potrafią wyobrazić sobie życia bez klimatyzacji w upalne dni, a inni ją przeklinają za przeziębienie i anginę, bo chorować latem to prawdziwy koszmar.
» czytaj artykuł
Co z tą miesiączką? Co z tą miesiączką?
2010-07-19 00:00:00
Każda kobieta wie, czym dla niej jest miesiączka. Dla jednych to bolesne dni, dla innych ledwo zauważalne. Bez względu na to jak przechodzimy czas menstruacji, pytań o miesiączkę jest zawsze wiele, ponieważ jak każdego tematu tak i tego dotyczą prawdy i mity.
» czytaj artykuł
Gdy słońce poparzy Gdy słońce poparzy
2010-07-13 00:00:00
Gorąca aura sprzyja spędzaniu czasu na łonie natury. Promienie słoneczne sprawiają, że po kilku dniach rozsądnego opalania skóra wygląda pięknie. Zdarza się jednak i tak, że rozsądek został w domu, a plażowanie niebezpiecznie się przedłuża, czego wynikiem są poparzenia słoneczne.
» czytaj artykuł
Wygrać z migreną Wygrać z migreną
2010-07-12 00:00:00
Ból migrenowy może być pulsujący, rwący, a także tępy. Bez względu no to, jaką postać przyjmuje zaliczany jest do bardzo uciążliwych. Pojedynek z migreną może być nie do zniesienia i nie należy go bagatelizować.
» czytaj artykuł
Oddać szpik Oddać szpik
2010-06-30 00:00:00
Znalezienie odpowiedniego dawcy szpiku kostnego dla chorego bardzo często graniczy z cudem. Osoby, które mają dobre wyniki i nie chorują na żadne choroby mogą oddać szpik i przyczynić się do uratowania życia, które dla wielu jest cudem.
» czytaj artykuł
Co z tą witamina C? Co z tą witamina C?
2010-06-29 00:00:00
Pomaga zwalczać przeziębienie i działa przeciwzmarszczkowo. Nazywana kwaśną witaminą powinna być dostarczana do organizmu nawet codziennie. Stosowana profilaktycznie doskonale wzmacnia układ odpornościowy.
» czytaj artykuł
Woda zdrowia doda Woda zdrowia doda
2010-06-14 00:00:00
Upały powoli dają się wszystkim we znaki. Specjaliści alarmują by dostarczać organizmowi niezbędną dawkę wody. Wybór wody jest coraz większy od źródlanej poprzez mineralną, stołową na leczniczej kończąc. Czas wybrać coś dla siebie, bo dobra woda zdrowia doda.
» czytaj artykuł
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2019 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe