Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
Dział: inne
rozmiar czcionki:  A A A

Dzień Matki

2010-05-26 00:00:00
      26 maja to święto wszystkich mam. Ktoś, kto nie pamięta tej daty powinien mocno oblać się rumieńcem na twarzy, gdyż od najmłodszych lat wpaja się dzieciom, że celebrowanie tego dnia jest ważne i jak najbardziej zasłużone.
      Dzień Matki w Polsce po raz pierwszy obchodzono w 1923 roku w Krakowie. Został on ustalony głównie po to, by ludzie uświadomili sobie jak ważna i często ciężka jest rola matki. Na co dzień nie pamięta się o kwiatach za troskę i wychowanie, tego jednego dnia wstydem jest nie złożyć życzeń zdrowia i pomyślności kobiecie, która dała to, co najpiękniejsze – życie.
       Sposobów na uczczenie tego dnia jest bardzo wiele, wszystko zależy od chęci, wyobraźni i a dopiero potem od możliwości finansowych. Dzieci w wieku przedszkolnych i szkolnym zazwyczaj przy pomocy taty biegną z rana do mamy z kwiatem w dłoniach i życzeniami w sercu. Panie przedszkolanki przygotowują występy z piosenkami i wierszami o mamie. Osoby starsze, mające dostęp do gotówki sami kupują prezenty. Obowiązkowe są kwiaty, bo w dłoniach matki wyglądają pięknie, zresztą większość kobiet je uwielbia, więc dlaczego ich im nie dawać? Popularne są również wszelkiego rodzaju czekoladki. Jeśli dziecko wie, o czym mama marzy można właśnie tego to wykorzystać i sprawić ukochanej osobie wielka niespodziankę. Jeśli ma się rodzeństwo wspaniałym pomysłem jest zaproszenie mamy na wspólny obiad czy kolację. Koszty można podzielić na całe rodzeństwo i tego dnia mama nie będzie spędzała czasu w kuchni tylko będzie gościem numer 1. Oczywiście zawsze można przyrządzić coś samemu, czasem mamy bardziej cieszą się z prezentów, które zostały zrobione czy przyrządzone przez jej dzieci, bo wie ile to je kosztowało często czasu i przygotowań. 
      W obecnych czasach wiele rodzin mieszka w dużych odległościach od siebie, jednak nie jest to powód by nie pamiętać o Dniu Matki. Technologia i możliwości są tak doskonałe, że obecnie można prawie wszystko. W przypadku, gdy mama jest daleko można zadzwonić lub wysłać piękna kartkę pocztą. Wspaniale sprawdzają się również tzw. poczty kwiatowe, które przy tego typu świętach przeżywają oblężenie. Dzięki poczcie kwiatowej za opłatą można mamie wysłać bukiet kwiatów na wskazany adres, jest to świetny pomysł zwłaszcza, jeśli mama nigdy nie dostała kwiatów w takiej formie. Niespodzianka i łzy wzruszenia gwarantowane. 
      Osoby, które mają większe zaplecze finansowe mogą swojej mamie opłacić weekend lub dzień a SPA. Dzięki temu odpocznie ona od codzienności i podda się zabiegom relaksacyjnym, które nie tylko ukoją ciało, ale również i duszę. W pomysłach jak uczcić ten dzień można się dosłownie ścigać. Najważniejsza jest jednak pamięć i zrozumienie jak wiele matce się zawdzięcza. Szacunek i miłość należy im się każdego dnia. Jeśli nie ma się tej świadomości nawet zasobny portfel nie pomoże. Tego dnia wystarczy podejść do mamy pocałować ją w spracowane dłonie i powiedzieć „dziękuję Ci za wszystko”, to wystarczy. Ponieważ dla niej nie ma nic bardziej istotnego jak poczucie miłości i spełnienia w tej jakże często ciężkiej i najstarszej roli świata.
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Dzień Matki
26 maja to święto wszystkich mam. Ktoś, kto nie pamięta tej daty powinien mocno oblać się rumieńcem na twarzy, gdyż od najmłodszych lat wpaja się dzieciom, że celebrowanie tego dnia jest ważne i jak najbardziej zasłużone.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Kolejne artykuły
Pomysły na prezent: DZIECKO Pomysły na prezent: DZIECKO
2013-12-24 14:00:00
Dla dziecka chyba najłatwiej jest coś wybrać. Ja skupiłam się na kilku prezentach dla małych dzieci.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: MĄŻ /CHŁOPAK/ BRAT Pomysły na prezent: MĄŻ /CHŁOPAK/ BRAT
2013-12-24 12:00:00
Najbliższej osobie najtrudniej jest wybrać prezent, bo w roku jest tak wiele różnych okazji, że trudno być oryginalnym i się nie powtórzyć.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: SIOSTRA / PRZYJACIÓŁKA. Pomysły na prezent: SIOSTRA / PRZYJACIÓŁKA.
2013-12-23 13:00:00
Prezent dla siostry czy przyjaciółki, to wg mnie ładny, dziewczęcy dodatek. Mały drobiazg cieszący oko i poprawiający samopoczucie.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: TATA. Pomysły na prezent: TATA.
2013-12-17 22:00:00
Najlepszy prezent dla Taty to taki inspirowany PRL-em, do którego ma sentyment.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: MAMA. Pomysły na prezent: MAMA.
2013-12-16 00:00:00
Na pierwszy ogień idą propozycje prezentów dla mam. Wśród nich także takie, które mogą się wydawać prezentami dla domu, ale to subiektywny wybór. Mnie jako matce złote sztućce czy talerze w kształcie ryb, sprawiłyby ogromną przyjemność.
» czytaj artykuł
!!! WESOŁYCH ŚWIĄT !!! !!! WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
2010-12-24 14:00:00
Świąteczne życzenia
» czytaj artykuł
15 lipca - dzień bez telefonu komórkowego 15 lipca - dzień bez telefonu komórkowego
2010-07-15 00:00:00
Telefon komórkowy wpisał się już na stałe w obraz codziennego życia. Jego dzwonki słychać wszędzie nawet w kościele, rozmawia się w domu, w pracy, podczas relaksu na spacerze, zarówno w dzień jak i w nocy. 15 lipca to dzień, w którym czas odpocząć od telefonów komórkowych.
» czytaj artykuł
Dzień Ojca Dzień Ojca
2010-06-23 00:00:00
Nie jest obchodzony tak hucznie jak Dzień Matki, ale jest równie ważny, ponieważ jest wyrazem szacunku dla ojców. W Polsce ojcowie mają swoje święto 23 czerwca i jest to czas, kiedy uścisk i serdeczne dla nich życzenia są jak najbardziej wskazane.
» czytaj artykuł
Wybory prezydenckie - 20 czerwca 2010 Wybory prezydenckie - 20 czerwca 2010
2010-06-20 00:00:00
Już dziś - 20 czerwca 2010 - odbędą się wybory prezydenckie. Zachęcamy do głosowania.
» czytaj artykuł
Winietki ślubne Winietki ślubne
2010-05-14 00:00:00
Coraz większą popularnością na ślubnych stolach cieszą się winietki. Są to małe karteczki z nazwiskami zaproszonych gości wskazujące im miejsce, które należy do nich podczas weselnej zabawy.
» czytaj artykuł
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2019 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe