Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
Dział: inne
rozmiar czcionki:  A A A

Dzień Ojca

2010-06-23 00:00:00
        Nie jest obchodzony tak hucznie jak Dzień Matki, ale jest równie ważny, ponieważ jest wyrazem szacunku dla ojców. W Polsce ojcowie mają swoje święto 23 czerwca i jest to czas, kiedy uścisk i serdeczne dla nich życzenia są jak najbardziej wskazane. 
         W wielu państwach całego świata jest celebrowany Dzień Ojca, w Polsce jego początki to rok 1965. Jednak wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, kiedy to pewna amerykanka o imieniu Sonora, chciała podziękować swojemu ojcu za trud w wychowaniu. A było za, co być wdzięcznym, bo jej ojciec weteran wojenny wychowywał samotnie sześcioro dzieci. Jego córka przekonała duszpasterza i mieszkańców ich miasteczka, by każdego roku dnia 5 czerwca obchodzić święto taty (były to również urodziny jej ojca). Niestety, nie udało się przygotować na ten dzień wszystkich uroczystości i tym o to sposobem dopiero 19 czerwca 1909 roku zaczęto obchodzić Dzień Ojca.
         Rola ojca w obecnych czasach jest bardzo istotna, dlatego też ten jeden dzień w roku niech będzie prezentem od dziecka za troskę i czuwanie nad bezpieczeństwem rodziny. Coraz częściej zdarza się, że to właśnie tata sprawuje codzienne obowiązki domowe, a mama robi karierę. Bez względu na to, jaki w domu panuje podział ról, rodzice zawsze kierują się dobrem ukochanych dzieci. Tak jak do zadań ojca należy przypominanie o dniu matki, tak mama powinna uczyć swoje pociechy, że tata również ma swoje święto. Jak można tego dnia celebrować Dzień Ojca? Jest wiele pomysłów, ale w odróżnieniu od dnia matki, nie są wskazane bukiety kwiatów. Lepiej jest zaprosić tatę na ciekawy film do kina, czy na wyścigi samochodowe. Jeśli ciężko pracuje, aby najbliższym niczego nie brakowało niech dzieci zadbają by tego dnia po powrocie do domu mógł odpocząć. Czasem mężczyźnie nie wiele potrzeba, wystarczy wygodny fotel i pilot do TV, by oglądać obecny mundial. Niech ma chwile dla siebie. Najistotniejsze jednak jest to, by odczuł, że Dzień Ojca również w jego rodzinie jest obchodzony. Ojciec jest niezastąpiony w wychowywaniu dzieci zarówno chłopców jak i dziewczynek. Niech usta dzieci pamiętają o wypowiedzeniu słów wdzięczności, za ojcowską miłość i troskę, a także za zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko finansowego.
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Dzień Ojca
Nie jest obchodzony tak hucznie jak Dzień Matki, ale jest równie ważny, ponieważ jest wyrazem szacunku dla ojców. W Polsce ojcowie mają swoje święto 23 czerwca i jest to czas, kiedy uścisk i serdeczne dla nich życzenia są jak najbardziej wskazane.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Kolejne artykuły
Pomysły na prezent: DZIECKO Pomysły na prezent: DZIECKO
2013-12-24 14:00:00
Dla dziecka chyba najłatwiej jest coś wybrać. Ja skupiłam się na kilku prezentach dla małych dzieci.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: MĄŻ /CHŁOPAK/ BRAT Pomysły na prezent: MĄŻ /CHŁOPAK/ BRAT
2013-12-24 12:00:00
Najbliższej osobie najtrudniej jest wybrać prezent, bo w roku jest tak wiele różnych okazji, że trudno być oryginalnym i się nie powtórzyć.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: SIOSTRA / PRZYJACIÓŁKA. Pomysły na prezent: SIOSTRA / PRZYJACIÓŁKA.
2013-12-23 13:00:00
Prezent dla siostry czy przyjaciółki, to wg mnie ładny, dziewczęcy dodatek. Mały drobiazg cieszący oko i poprawiający samopoczucie.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: TATA. Pomysły na prezent: TATA.
2013-12-17 22:00:00
Najlepszy prezent dla Taty to taki inspirowany PRL-em, do którego ma sentyment.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: MAMA. Pomysły na prezent: MAMA.
2013-12-16 00:00:00
Na pierwszy ogień idą propozycje prezentów dla mam. Wśród nich także takie, które mogą się wydawać prezentami dla domu, ale to subiektywny wybór. Mnie jako matce złote sztućce czy talerze w kształcie ryb, sprawiłyby ogromną przyjemność.
» czytaj artykuł
!!! WESOŁYCH ŚWIĄT !!! !!! WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
2010-12-24 14:00:00
Świąteczne życzenia
» czytaj artykuł
15 lipca - dzień bez telefonu komórkowego 15 lipca - dzień bez telefonu komórkowego
2010-07-15 00:00:00
Telefon komórkowy wpisał się już na stałe w obraz codziennego życia. Jego dzwonki słychać wszędzie nawet w kościele, rozmawia się w domu, w pracy, podczas relaksu na spacerze, zarówno w dzień jak i w nocy. 15 lipca to dzień, w którym czas odpocząć od telefonów komórkowych.
» czytaj artykuł
Wybory prezydenckie - 20 czerwca 2010 Wybory prezydenckie - 20 czerwca 2010
2010-06-20 00:00:00
Już dziś - 20 czerwca 2010 - odbędą się wybory prezydenckie. Zachęcamy do głosowania.
» czytaj artykuł
Dzień Matki Dzień Matki
2010-05-26 00:00:00
26 maja to święto wszystkich mam. Ktoś, kto nie pamięta tej daty powinien mocno oblać się rumieńcem na twarzy, gdyż od najmłodszych lat wpaja się dzieciom, że celebrowanie tego dnia jest ważne i jak najbardziej zasłużone.
» czytaj artykuł
Winietki ślubne Winietki ślubne
2010-05-14 00:00:00
Coraz większą popularnością na ślubnych stolach cieszą się winietki. Są to małe karteczki z nazwiskami zaproszonych gości wskazujące im miejsce, które należy do nich podczas weselnej zabawy.
» czytaj artykuł
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2019 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe