Perlei - Portal Kobiet Szczęśliwych.
 
 
 
Dział: inne
rozmiar czcionki:  A A A

15 lipca - dzień bez telefonu komórkowego

2010-07-15 00:00:00
       Telefon komórkowy wpisał się już na stałe w obraz codziennego życia. Jego dzwonki słychać wszędzie nawet w kościele, rozmawia się w domu, w pracy, podczas relaksu na spacerze, zarówno w dzień jak i w nocy. 15 lipca to dzień, w którym czas odpocząć od telefonów komórkowych.
      Dla wielu osób dzień bez telefonu to nie lada wyzwanie. Okazuje się, że pośród wielu uzależnień istnieje również uzależnienie od telefonu komórkowego nazywane fonoholizmem. Zazwyczaj, to jak istotny jest dla nas telefon rozumiemy dopiero, gdy jego używanie staje się niemożliwe, np. w przypadku zgubienia lub zepsucia aparatu. Na swój sposób wszyscy są uzależnieni od kontaktów i rozmów przez telefon. Poważniejszy problem ma miejsce, kiedy zwiększa się aspekt ilościowy, określający czas, który przeznacza się na korzystanie z urządzenia. Jeśli dana osoba potrafi non stop rozmawiać przez telefon, a nie ma kompletnie czasu na spotkania towarzyskie i na życie rodzinne, to ma ona duży problem. Robienie tragedii z faktu, że dana osoba musi, chociaż na chwile rozstać się z telefonem to kolejny punkt, który powinien zwrócić uwagę na ten problem. Ktoś, kto jest uzależniony od telefonu będzie odczuwał dość głęboki dyskomfort, kiedy nie ma naładowanej „komórki”, dopadnie go zły nastrój, pewnego rodzaju panika, pomimo świadomości, że poczta przekaże mu, kto i kiedy dzwonił. Kolejna cecha mówiąca o możliwym uzależnieniu to używanie telefonu, jako narzędzia do sprawowania nieustającej kontroli nad najbliższymi, a także zbyt częste zerkanie na aparat sprawdzając czy ktoś dzwonił. Większość osób ma wrażenie, że ten problem ich nie dotyczy, najlepszym sposobem na utwierdzenie się w tej kwestii jest właśnie dzień bez telefonu. Oczywiście można odbierać telefony alarmowe, ale warto tego dnia ograniczyć do minimum rozmowy telefoniczne. Wyjście do sklepu za rogiem bez „komórki”, wydaje się banalne? Czas spróbować i przekonać się czy, aby zakupów nie będzie robiło się na szybkiego, a pierwszą rzeczą, jaką się zrobi po wejściu do mieszkania, będzie nerwowe sprawdzenie telefonu. 
       15 lipca jest nieformalnym Światowym Dniem Bez Telefonu Komórkowego, a pomysłodawcami są internauci. Tego dnia na 24 godziny wyłącza się telefon Ci, którzy nie mogą całkiem odciąć się od niego powinni spróbować zwyczajnie tego dnia nie dzwonić i nie pisać wiadomości tekstowych. Jeśli dostrzeże się w tym jednodniowym rozstaniu wielki problem, to czas zastanowić się nad tym, czy aby to małe z pozoru niegroźne urządzenie nie ma zbyt wielkiego wpływu na nasze życie.
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz     Drukuj artykuł Drukuj
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
15 lipca - dzień bez telefonu komórkowego
Telefon komórkowy wpisał się już na stałe w obraz codziennego życia. Jego dzwonki słychać wszędzie nawet w kościele, rozmawia się w domu, w pracy, podczas relaksu na spacerze, zarówno w dzień jak i w nocy. 15 lipca to dzień, w którym czas odpocząć od telefonów komórkowych.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Kolejne artykuły
Pomysły na prezent: DZIECKO Pomysły na prezent: DZIECKO
2013-12-24 14:00:00
Dla dziecka chyba najłatwiej jest coś wybrać. Ja skupiłam się na kilku prezentach dla małych dzieci.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: MĄŻ /CHŁOPAK/ BRAT Pomysły na prezent: MĄŻ /CHŁOPAK/ BRAT
2013-12-24 12:00:00
Najbliższej osobie najtrudniej jest wybrać prezent, bo w roku jest tak wiele różnych okazji, że trudno być oryginalnym i się nie powtórzyć.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: SIOSTRA / PRZYJACIÓŁKA. Pomysły na prezent: SIOSTRA / PRZYJACIÓŁKA.
2013-12-23 13:00:00
Prezent dla siostry czy przyjaciółki, to wg mnie ładny, dziewczęcy dodatek. Mały drobiazg cieszący oko i poprawiający samopoczucie.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: TATA. Pomysły na prezent: TATA.
2013-12-17 22:00:00
Najlepszy prezent dla Taty to taki inspirowany PRL-em, do którego ma sentyment.
» czytaj artykuł
Pomysły na prezent: MAMA. Pomysły na prezent: MAMA.
2013-12-16 00:00:00
Na pierwszy ogień idą propozycje prezentów dla mam. Wśród nich także takie, które mogą się wydawać prezentami dla domu, ale to subiektywny wybór. Mnie jako matce złote sztućce czy talerze w kształcie ryb, sprawiłyby ogromną przyjemność.
» czytaj artykuł
!!! WESOŁYCH ŚWIĄT !!! !!! WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
2010-12-24 14:00:00
Świąteczne życzenia
» czytaj artykuł
Dzień Ojca Dzień Ojca
2010-06-23 00:00:00
Nie jest obchodzony tak hucznie jak Dzień Matki, ale jest równie ważny, ponieważ jest wyrazem szacunku dla ojców. W Polsce ojcowie mają swoje święto 23 czerwca i jest to czas, kiedy uścisk i serdeczne dla nich życzenia są jak najbardziej wskazane.
» czytaj artykuł
Wybory prezydenckie - 20 czerwca 2010 Wybory prezydenckie - 20 czerwca 2010
2010-06-20 00:00:00
Już dziś - 20 czerwca 2010 - odbędą się wybory prezydenckie. Zachęcamy do głosowania.
» czytaj artykuł
Dzień Matki Dzień Matki
2010-05-26 00:00:00
26 maja to święto wszystkich mam. Ktoś, kto nie pamięta tej daty powinien mocno oblać się rumieńcem na twarzy, gdyż od najmłodszych lat wpaja się dzieciom, że celebrowanie tego dnia jest ważne i jak najbardziej zasłużone.
» czytaj artykuł
Winietki ślubne Winietki ślubne
2010-05-14 00:00:00
Coraz większą popularnością na ślubnych stolach cieszą się winietki. Są to małe karteczki z nazwiskami zaproszonych gości wskazujące im miejsce, które należy do nich podczas weselnej zabawy.
» czytaj artykuł
Współpraca   Kontakt   Reklama
Copyright © 2019 Perlei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
L77Strony internetowe